Інгалятори (небулайзери)Компресорний небулайзер(інгалятор) OMRON NE-C801KD (NE-C801S-KDD)

У сучасному лікуванні захворювань дихальної системи особлива увага приділяється небулайзерній терапії, яка має беззаперечні переваги в порівнянні з іншими методами лікування. Різні захворюван..

958 грн.

Інгалятор (небулайзер) компресорний OROMED ORO-FAMILY PLUS

Інгалятор (небулайзер) компресорний OROMED ORO-FAMILY PLUS призначений для використання як вдома, так і в медичних установах. Небулайзер підходить для інгаляцій дітям і дорослим. Має підставк..

1545 грн.

Інгалятор-небулайзер компресорний VEGA Family (Швейцарія) CN-01

Компресорний небулайзер для домашнього використання має високоякісний поршневий компресор з функцією захисту від перегрівання. Низький рівень шуму. Інгалятор з відсіком для зберігання аксесуа..

1100 грн.

Компресорний інгалятор ARIANNE Power Norditalia

Інгалятор ТМ Nordital - якісне сучасне обладнання, яке доставляє лікувальні протизапальні препарати до структур дихальної системи, оздоровлюють слизові покриви гортані і бронхів. У комплект ..

1625 грн.

Компресорний інгалятор CN-233, AND (Японія)

Універсальний компресорний інгалятор. Призначений для лікування та профілактики гострих і хронічних захворювань дихальних шляхів. Прилад призначений для лікування і профілактики: Захворювань ..

2139 грн.

Компресорний інгалятор DROP Norditalia

Небулайзер DROP оснащений високотехнологічною ампулою «Neboplus», до якої приєднуються три види насадок: дві маски, доросла і дитяча; ротовий мундштук; носова канюля, також доросла і дитяча...

1430 грн.

Компресорний інгалятор LD-210C Little-Doctor (Сінгапур)

Інгалятор компрессорнийLittle Doctor LD-210C підходять дітям і дорослим. Може використовуватися для всіх відділів дихальних шляхів. В комплекті 3 розпилювача: Розпилювач "А" - ідеально підх..

2249 грн.

Компресорний інгалятор Vega Aero (VN-420), Швейцарія

Компактний небулайзер для домашнього використання Вега Аеро допоможе впоратися із різними захворюваннями органів дихальної системи. Комплектація інгалятора:Компресор; Маска для дітей; Маска д..

979 грн.

Компресорний інгалятор з назальним аспіратор DuoBaby (NE-C301-E) + доросла маска

Тепер інгаляція стала ще ефективнішою! Цей прилад був розроблений у співпраці з пульмонологами з метою поліпшення лікування астми, хронічного бронхіту, алергії, закладеності носа і інших пору..

2524 грн.

Компресорний небулайзер (інгалятор) B.Well MED-120

Суперкомпактний інгалятор-небулайзер простий та зручний у використанні, його легко зберігати або брати із собою у поїздку. Розміри корпусу всього 100 х 54 х 51 мм. Знижений рівень шуму можна ..

1699 грн.

Компресорний небулайзер - інгалятор OMRON A3 Complete (NE-C300-E)

Небулайзер Omron A3 Complete  - це медичний прилад, здатний створювати аерозоль з характеристиками, відповідними для лікування різних респіраторних захворювань. Регулюючи кільце управлін..

3332 грн.

Компресорний небулайзер - інгалятор OMRON NE - C28P

OMRON NE-C28P Plus Висока продуктивність інгалятора, потужний компресор, дрібнодисперсний аерозоль, що ефективно досягає нижніх дихальних шляхів, можливість використання широкого спектру ліка..

2398 грн.


Інгалятори (небулайзери)
Ингаляция

Про ефективність інгаляторної терапії

Вимоги до проведення ефективної інгаляції

Чим відрізняються інгалятори від небулайзерів

Показання до використання

Інгаляції при алергії

Інші показання

Протипоказання

Види приладів

Переваги та недоліки різних видів

Відмінності компресорних моделей від ультразвукових

Які лікарські засоби можуть застосовуватися?

Який інгалятор купити?

Де купити якісний апарат?

Правила використання

Як робити інгаляції?

Типові помилки

Інгалятор поставляє ліки у вигляді аерозолю в верхні і нижні дихальні шляхи. Метод інгаляційної терапії має на меті 95-100% засвоювання медикаментів, зберігається цілісність тканин, не виникає неприємних відчуттів або болю.

Про ефективність інгаляторної терапії

Розпорошені ліки доставляється відразу до слизистих оболонок дихальних шляхів. Так забезпечується висока засвоюваність медикаментів і швидкість лікування. Ефект настає відразу. Відсутність складної техніки дихання, низькі втрати препарату, а також невелике число протипоказань сприяють широкому поширенню подібної терапії.

Інгаляції прописують навіть немовлятам з 1 місяця і тяжкохворим пацієнтам. Щоб зробити процедуру веселіше, виробники, такі як Gamma або Vega розробили дитячі моделі цих пристроїв. Лікування перетворюється в захоплюючу гру для дітей, а дорослим набагато простіше переконати дитину 3 хвилини посидіти спокійно.

Ефективність лікування прямо залежить від дисперсності виділяємого аерозолю. Так, небулайзер при ларингіті повинен розпорошувати досить великі частки, щоб вони залишалися в верхніх дихальних шляхах. Тоді як інгалятор від кашлю повинен розпорошувати дрібні частки - вони легко проникнуть в легені і бронхи.

Вимоги до проведення ефективної інгаляції

1. Правильна посадка
Треба сидіти прямо. Горизонтальне положення допускається тільки в разі УЗ-пристроїв.
2. Правильний респіраторний маневр
Передбачається повільне вдихання через рот, затримка дихання на 6 секунд, плавний видих носом.
3. Дотримання регламенту
Процедуру варто проводити між прийомами їжі. Краще - за 1,5 години до їжі. Загальні показання: не більше 3-х разів на день.
4. Вибраний пристрій має забезпечувати рекомендований розмір крапель аерозолю
Оптимальний розмір визначається, виходячи з типу захворювання.

Детальніше про те, як підвищити ефективність терапії описано в статті О.І. Симонової .

Чим відрізняються інгалятори від небулайзерів

Інгалятор - широке поняття, воно охоплює всі пристрої для вдихання розпорошених препаратів. Небулайзер - вузький термін. Він з себе представляє компресорні, ультразвукові та меш-апарати.

Показання до використання

Необхідність даного виду терапії визначає лікар. Самолікування, особливо сильними препаратами з великими дозуванням не рекомендується!

Показання:

 • Бронхіт, пневмонія.
 • Необхідність великих дозувань.
 • Порушення свідомості.
 • Важкий стан хворого.
 • Лікування дітей, які не сприймають інші форми введення препаратів.

Відносним показанням вважаються особисті переваги пацієнта, його зручність.

Інгаляції при алергії

У лікуванні алергічного тонзиліту і ларингіту ефективними визнані інгаляції зі звичайним фізрозчином або протизапальними препаратами. При алергічних ринітах знадобиться прилад з маскою в комплекті. Терапію верхніх дихальних шляхів необхідно проводити аерозолем з великими частками.

Небулайзер при сухому кашлі застосовується для розщеплення і розрідження мокроти. Якщо немає температури, небулайзер від кашлю дозволяється використовувати навіть з фізіологічним розчином або мінеральною водою "Боржомі" (без газу!). Такий же метод підходить для профілактики ГРВІ та грипу, особливо, якщо вдома немає зволожувача повітря або приміщення рідко провітрюється.

Хороші результати показує небулайзер при ларингіті - захворюванні гортані з сухістю, першінні, печінні і болю в горлі. Для швидкого зняття симптоматики ларингіту використовуються муколітики, глюкокортикоїди і антисептики.

Протипоказання

 • Алергія на компоненти обраного лікарського засобу.
 • Слабкі судини в носових ходах.
 • Наявність поліпів, легеневої недостатності або тяжкої форми запалення легенів.
 • Перенесений менш ніж 6-8 міс. тому інсульт або інфаркт.
 • Атеросклероз, серцева недостатність, аритмія.
 • Дітям до 1 місяця.
Ингалятор

види небулайзерів

Меш-небулайзер - кишеньковий вигляд, який об'єднує в собі кращі характеристики інших приладів. Дозволяє регулювати дисперсність, не має обмежень за типами розчинів. Працює безшумно, компактний і простий у застосуванні.

Ультразвукові моделі розщеплюють рідину в аерозоль ультразвуковою хвилею. Продукують дрібні частинки. Не сумісні з рядом препаратів, чия структура і властивості під впливом ультразвуку порушуються.

Компресорні прилади, наприклад Turbo Mini Dr.Frei забезпечуються мундштуком і масками двох розмірів: дитячої та дорослої. Компресор через трубку подає повітря під тиском в камеру, де розчин цим потужним потоком розщеплюється в дрібні частинки, але сам аерозоль не нагрівається при цьому. Компресорні пристрої середнього і високого цінового сегмента поставляються з регулюванням дисперсності. Так виходить налаштувати прилад, в залежності від потреб:

 • 10 мкм і більше - частинки осідають в ротоглотці;
 • 5-10 мкм - діючі речовини залишаються в трахеї і гортані;
 • 2-5 мкм - ліки потрапляє в легені і бронхи;
 • менше 2 мкм - проникає в альвеоли.

Споживачі часто роблять покупку, орієнтуючись тільки на ціну. В процесі вибору компресорної моделі варто звернути увагу на тип камери. Вона буває дозиметричної, яка активується вдихом або прямоточною.

Переваги та недоліки різних видів

Електронно-сітчасті (меш) моделі підходять практично для всіх типів розчинів, вони мобільні, компактні, безшумні. Весь обсяг ліків перетворюється в аерозоль без залишку. Припустимо будь-який кут нахилу - з ним легше управлятися у випадку з маленькими дітьми і тяжкохворими пацієнтами. Однак вони дорожче інших видів.

Ультразвукові пристрої теж допускають різний кут нахилу, вони легкі, їх зручно брати в дорогу, в гості, на прогулянку. Дані апарати порівняно компактні, в деяких є режим роботи від батарей. Працюють тихо. Їх мінус - обмежений спектр відповідних рідин для розпилення. Всі антибіотики, протизапальні, гормональні препарати і муколітики під дією ультразвуку змінюють структуру і втрачають лікувальні властивості.

Компресорні моделі отримали широке поширення через простоту експлуатації, доступні ціни і універсальність. Можна використовувати будь-які ліки, крім відварів трав, засобів на основі ефірних масел або суспензій. Недоліки:

 • Високий рівень шуму;
 • Положення камери з лікарським засобом під час вдихання має бути строго вертикальним;
 • Прилад важить більше 1-1,5 кг і залежить від електромережі.

Відмінності компресорних інгаляторів від ультразвукових


компресорні
ультразвукові
Спектр допустимих для розпилення медикаментів
Універсальні. Допустимо використовувати антибіотики і гормональні засоби. Не підходять для розчинів на основі масел.
Не можна застосовувати для муколітиків, антибіотиків, протизапальних.
Шум в процесі роботи
Працюють шумно.
Майже безшумні.
Вимоги до кута нахилу камери
Камера повинна розташовуватися строго вертикально.
Немає вимог до кута нахилу.
Компактність і портативність
Залежать від електромережі, масивна і важка конструкція.
Легкі і компактні. Підходять для частого транспортування.
Скільки коштує?
Найдоступніша ціна серед аналогів.
Дещо дорожче компресорних пристроїв.

Які лікарські засоби можуть застосовуватися?

Вибір засобів широкий. Найчастіше в аерозольній терапії призначається Амброксол, Пульмозім, Ацетилцистеїн, антибіотики Колістіметата і Гентамицин, протикашльові засоби, такі як Натамицин і ін.

Найбільш популярні:

 • Розріджують мокротиння - Лазолван;
 • Антибактеріальні - Флуімуціл;
 • Протизапальні - Пульмикорт.

Якщо призначено кілька препаратів відразу, необхідно дотримуватися черговість: спочатку бронхолітики, не раніше, ніж через 15 хвилин - муколітики, ще через 15-30 хвилин - інше.

Вибираючи апарат, потрібно визначитися з вимогами до нього. Щоб покупка принесла користь, перш за все подивіться на те, з якими ліками йому доведеться справлятися. Також орієнтуйтеся в характеристиках на розмір продукованих частинок.

Заздалегідь врахуйте умови використання. Якщо доведеться часто транспортувати пристрій, він повинен бути компактним, легким, працювати від батарейок.

Є сенс робити вибір, орієнтуючись на відгуки покупців. За нашими спостереженнями, найкращим чином себе зарекомендували виробники Microlife, Longevita, Omron, Gamma. Вони ж пропонують найбільш адекватну вартість на ринку.

Для лікування дітей краще брати безшумні пристрої або апарати в формі іграшок. Перші хороші тихою роботою і можливістю застосування під час сну. Другі прекрасно підходять дітям старшого віку, адже їм заборонено самим натискати на кнопки і керувати процесом. Та й коштують вони дешевше.

Де купити якісний апарат недорого і з доставкою?

Ми зробили підбірку з найбільш якісних і одночасно доступних за вартістю моделей. У нас представлені перевірені виробники, і ціни доступні. Є як універсальні, так і дитячі апарати.

Ми робимо доставку в Київ, Харків, Одесу, Дніпро, Запоріжжя, Миколаїв та інші міста України. Представлена в асортименті медтехніка є в наявності і ми відправляємо товар відразу після оформлення замовлення.

Правила використання

Процедура пройде ефективніше, якщо хворий тримає тіло і камеру розпилювача вертикально. Бажано не нахилятися вперед, щоб аерозоль безперешкодно потрапляв в дихальні шляхи. При захворюваннях носа замість маски рекомендуються носові насадки. У них потрібно робити вдих і видих через ніс плавно і без напруги.

Періодично можна робити перерви на 15-30 секунд. Потім продовжувати процедуру, поки не закінчиться рідина в розпилювальній камері.

Після процедури потрібно промити апарат чистою водою і протерти сухими серветками або висушити феном.

Як робити інгаляції різними приладами?

Докладну інструкцію до кожної моделі дає виробник - ознайомтеся з нею до початку процедури! Загальні правила:

 1. Приготувати розчин і залити його в камеру розпилювача.
 2. Надіти маску. Або захопити мундштук губами, вузьку його частина притримувати зубами. Або вставити насадку в ніс.
 3. Закрити кришку розпилювальної камери.
 4. Включити прилад.

Проводити процедуру бажано в положенні сидячи. У випадку з немовлятами, їх садять на руки, маску притримують рукою. Для поліпшення ефекту краще полежати під ковдрою 30-60 хв.

Типові помилки

 • Не допускається безконтрольне застосування розчинів, особливо масляних. Також небезпечне недотримання регламенту процедур і використання маски (мундштука) без попереднього знезараження окропом або антисептиком.
 • Важливо правильно вибрати тип пристрою, дотримуватися правил його застосування і не призначати лікування самостійно.

Міцного вам здоров'я!