Алкотестери (Алкометри)Алкотестер Oromed X12 PRO BLUE

Алкотестер OROMED X12 PRO - це професійний прилад для визначення вмісту алкоголю в повітрі, що видихається. Він оснащений висококласним датчиком з електрохімічним елементом, що гарантує висок..

3895 грн.

Алкотестер професійний Oromed X11 PRO

Алкотестер OROMED X11 PRO - це професійний прилад для визначення вмісту алкоголю в повітрі, що видихається. Він оснащений висококласним електрохімічним датчиком, який гарантує високу точність..

3225 грн.

Алкотестер Oromed X10 PRO

Алкотестер OROMED X10 PRO - це професійний прилад для визначення вмісту алкоголю в повітрі, що видихається. Оснащений висококласним електрохімічним датчиком, який гарантує високу точність вим..

3340 грн.


Алкотестери (Алкометри)

Алкотестером, або алкометром називається прилад для виміру концентрації алкоголю в крові або видихуваному повітрі. Пристрій аналізує повітря з нижньої частини легенів, тобто те, що мало контакт із альвеолами, де і відбувається насичення крові киснем.

Якщо в крові присутній алкоголь, його пари залишаються в дихальних шляхах, і чим більше в крові спирту, тим вищою є його концентрація в легенях. Таким чином, ступінь сп'яніння людини легко визначити навіть без забору біологічних рідин. Процедура вимірювання відбувається швидко, вона безболісна і повністю гігієнічна завдяки знімним мундштукам (змінним трубкам) на приладі. Після кожного використання трубку обов'язково змінюють на нову.

Різновиди та призначення алкотестерів

Купити алкотестер в Україні можна як для персонального, так і для професійного використання. У зв'язку з цим, всі прилади діляться на кілька категорій:

  • Професійні.
  • Спеціальні.
  • Персональні.

Професійні моделі компактні та найбільш продуктивні. Вони здатні проводити до 300 аналізів на день з мінімальною похибкою (0,01 проміле). Подібні пристрої знаходяться в розпорядженні дорожньої патрульної служби, ними користуються в тролейбусних і автобусних депо, де в обов'язковому порядку водіїв перевіряють перед виходом на маршрут. Вони застосовуються і в інших сферах, де тверезість співробітників має критичне значення.

Спеціальні моделі призначені для обмеженого числа перевірок в день (кілька десятків). Ними користуються, як правило, в медичних установах.

Персональні пристрої найменш точні, але разом із тим доволі бюджетні. Вони працюють від батарейок, і допомагають людині самостійно визначити свій рівень тверезості, щоб дозволити собі сідати за кермо, наприклад.

Як саме алкотестер отримує результати?

Головний конструктивний елемент алкотестера - це датчик, здатний вловити молекули алкоголю, визначити їх кількість та показати це значення в проміле. Датчики приладу можуть бути різними, від чого і залежить точність алкометра, його ціна, специфіка використання та інші технічні параметри.

Так, на ринку доступні пристрої з такими типами датчиків:

  • Електрохімічні датчики використовуються найчастіше, адже вони високоточні та мають великий термін експлуатації. Аналіз проводиться завдяки реакції у вбудованому електрохімічному осередку з анодом і катодом, які в свою чергу реагують на алкоголь. Якщо алкоголь потрапляє на каталізатор, починається реакція з виділенням вільних електронів. Їх кількість зчитується електронною частиною, і таким чином обчислюється ступінь сп'яніння людини. Тестери на основі електрохімічних датчиків однаково добре працюють за будь-якої температури і швидко показують результат.
  • Інфрачервоний датчик реагує на хвилі поглинання. Плюси: доступна ціна, висока точність, практично нульова похибка. Мінуси: такі прилади залежать від температури навколишнього середовища, вони стаціонарні і тому підходять тільки для використання в медичних установах і лабораторіях.
  • Напівпровідниковий тип - не дуже точний. За рахунок здатності кристала поглинати аміак і сприймати його, як спирт, прилад може показати наявність алкоголю в крові абсолютно тверезої людини.

Як трактувати результати алкотестера? Коли прилад показує 1 проміле, це означає, що в крові міститься 1 мл чистого алкоголю. Важливо розуміти, що прилад визначає деяку кількість спирту навіть без попереднього вживання алкогольних напоїв: спирт утворюється в організмі в результаті природних процесів бродіння продуктів: кефіру, квасу, апельсинів і т.д. Однак цей відсоток дуже малий, і не є перешкодою для відповідальної роботи або їзди за кермом. Допустима норма: до 0,16 проміле в тому повітрі, який видихає людина.